A+ A A-

Podsumowanie drugiej kolejki 19.12-22.12.

• Odsłony: 482

Osiem spotkań odbyło się podczas drugiej kolejki. W środku opisy tych meczów.

W poniedzialek obejrzelismy cztery mecze w ramach drugiej kolejki rozgrywek Halowej Superligi. O 20:00 rozpoczal sie mecz pomiedzy Gnaszyn Team a SGP. Lepiej spotkanie rozpoczeli gospodarze, a konkretnie Tomasz Szymczyk, ktory po asyscie Pawla Koszownika wyprowadzil swoj zespol na prowadzenie. Chwile pozniej bylismy swiadkami szalonej wymiany ciosow, gdzie padly cztery bramki w ciagu zaledwie dwoch minut. Tomasz Szymczyk i Adrian Szymanski z Gnaszyna oraz Marcin Kozlowski i Radek Karasinski z SGP zdobywali gole dla swoich druzyn i wynik brzmial 3:2. Tak tez zakonczyla sie pierwsza odslona tego meczu. W drugiej polowie wieksza skutecznoscia popisali sie gospodarze, ktorzy sukcesywnie powiekszali swoje prowadzenie. Bramki zdobywali kolejno Krzysztof Lazowski, Lukasz Smolarczyk i Piotr Nowaczyk i 3 punkty staly sie faktem. Najlepszym graczem tego spotkania wybrano Tomka Szymczyka.
Drugie spotkanie tego wieczoru to walka o pierwsze zwyciestwo w tym sezonie pomiedzy Play4Fun i Orlando Blum. Pierwsze minuty uplynely pod znakiem badania przeciwnika i dopiero w 13 minucie Pawel Nowak otworzyl wynik tego spotkania. Zawodnicy obu druzyn nie mogli znalezc recepty na pokonanie goalkeeperow rywali, ktorzy popisywali sie dobrymi interwenacjami i pewna gra. Ten sam zawodnik w 23 minucie podwyzszyl prowadzenie na 2:0, a w 29 minucie Lukasz Toborek przesadzil o zwyciestwie swojej druzyny. Honorowe trafienie w ostatniej minucie zaliczyl Andrzej Szyma. Tytul MVP powedrowal do strzelca dwoch bramek - Pawla Nowaka. O 21:10 bylismy swiadkami prawdziwej goleady ze strony Centralnej Szkoly PSP. Rozbili Holmar az 16:0. Rowno po osiem goli wpadlo w pierwszej i drugiej polowie. Dwie bramki padly po samobojczych trafieniach, Grzegorz Kedzierski trafial czterokrotnie, po hattricku przy swoim nazwisku zapisali Mateusz Pietrzyk i Kamil Smolen, Norbert Biniek trafil dwa razy, a Karol Kowalczyk i Pawel Nowakowski po razie. Tytul MVP zgarnal Biniek, ktory do dubletu dolozyl 4 asysty. Ostatni mecz to starcie Furfante z Fajnymi Chlopakami. Pierwsza polowa bardzo zacieta, wiele szans z obu stron i sprawiedliwie zakonczona wynikiem 1:1. Dla Fajnych w 5 minucie trafil Kamil Trojczak a dla Furfante w 9 minucie Lukasz Glowacki. Druga polowa zaczela sie od wyjscia na prowadzenie Fajnych Chlopakow po samobojczej bramce. Gdy wydawalo sie, ze najwieksze emocje dopiero przed nami, sprawy w swoje nogi wzial Damian Ciastek. W 7 minut skompletowal klasycznego hattricka, dzieki czemu goscie prowadzili juz 5:1. Na dwie minuty przed koncem straty zniwelowal Tomasz Janczyk, ale ostatnie slowo nalezalo do Jana Gladysza, ktory ustalil wynik spotkania na 6:2. Najlepszy na boisku byl Damian Ciastek.

Pierwsze z czwartkowych spotkan to bylo starcie Zubrow Vitral z Wisnia Team. Zaskakujaco latwe zwyciestwo gospodarzy kaze nam traktowac ich jako powaznych kandydatow do walki o medale. Ich swietny bramkarz Piotr Minkowicz i dobrze zorganizowana defensywa sprawili, ze stracili tylko dwie bramki w dwoch pierwszych kolejkach, a taki wynik musi budzic uznanie. Strzelanie rozpoczal Jakub Tazbir, zdobywca dwoch pierwszych goli, po asystach odpowiednio Marcina Musiala i Kamila Marczynskiego. Po przerwie Musial sam podwyzszyl na 3:0, a dwie nastepne bramki, ktore zdobyl Marcin Lewacki w 21 i 22 minucie przesadzily o wyniku meczu. Honorowym trafieniem odpowiedzial Michal Grzybowski, lecz ostatnie dwa slowa nalezaly do Wiktora Majewskiego i sedzia zakonczyl spotkanie wynikiem 7:1. MVP zostal bramkarz zwyciezcow Piotr Minkowicz. O 20:35 Janusze Futbolu pokonali wyraznie FC Tornado. Gospodarze przewazali od samego poczatku, kiedy to w odstepie dwoch minut Mateusz Figzal i Piotr Gajzner wyprowadzili swoj zespol na dwubramkowe prowadzenie. Figzal w 12 minucie podwyzszyl na 3:0, a tuz przed przerwa gola dla Tornado strzelil Patryk Chajdus i wynik brzmial Janusze 3, Tornado 1. W 24 minucie Michal Wosiewicz podal do Przemyslawa Dziubinskiego i mielismy 4:1. Chwile pozniej Mateusz Figzal skompletowal hattricka po podaniu Konrada Kowalika. W ostatniej minucie meczu Patryk Dziubinski ustalil wynik meczu na 6:1.
W trzecim meczu pomiedzy Ostatnim Groszem a Liberty Poland padl remis 5:5. W ostatnim starciu Furnipol pokonal Dojarke 7:3. Opisy tych spotkan pojawia sie wkrotce.

W drugiej kolejce obejrzelismy 71 bramek, co dalo nam srednia 8,88.
W pierwszej kolejce dla przypomnienia : 60 bramek czyli srednio po 7,5 gola w meczu.